تحلیل PESTEL چیست و چه کاربردی دارد؟

تحلیل pestel چیست

تحلیل PESTEL به عنوان یکی از اصول برنامه ریزی استراتژیک، تحلیل محیط به مثابه یک کل است که کسب‌وکار در آن فعالیت یا محصولاتش را عرضه می‌کند. همچنین شرکت‌ها از این مفهوم به عنوان ابزاری برای بررسی محیطی که در آن فعالیت می‌کنند یا قصد دارند محصول، خدمات یا پروژه‌ای را در آن شروع کنند استفاده می‌کنند. اینها عواملی نظام‌مند هستند که خارج از کنترل افراد قرار دارند و کسب‌وکارها باید استراتژی‌هایی اتخاذ کنند که به شکلی مسالمت‌آمیز با آنها هم‌زیستی کنند و در آن شرایط به کسب درآمد بپردازند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

روندهای راهبردی امنیتی جهانِ آینده

 روندهای راهبردی امنیتی جهانِ آینده

افق آینده پژوهی راهبردی: در سطح کلان درک محیط و روندهای راهبردی جهانی اهمیت ویژه‌ای دارد. روندها و پیشرانهای حاکم بر محیط آینده موجب شکل‌گیری تغییرات گسترده‌ای در سطح جهانی شده است. این نیروهای قدرتمند همچنان با شدت و به سرعت در حال تغییر محیط جهانی هستند. در نتیجه جهان رفته رفته پیچیده‌تر، چالشی‌تر و متغییرتر می‌گردد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

آینده پلتفرم های رسانه های اجتماعی و استفاده از آنها در کسب و کار

 پلتفرم های رسانه های اجتماعی

از زمان رسوایی کمبریج آنالیتیکا (Cambridge Analytica) و واکنش رسانه ها در مورد تأثیرات منفی رسانه های اجتماعی در زندگی ما، کاربران دسته دسته از فیس بوک فاصله گرفتند. در واقع طبق گزارش مرکز تحقیقات پیو (Pew Research)، تا 40درصد از کاربران ایالات متحده برای مدت ها –گاه تا هفته ها– حساب فیس بوک خود را چک نمی کردند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

آینده پژوهی با استفاده از تکنیک پویش محیطی

 تکنیک پویش محیطی

سازمانها برای انجام امور روزمره و نیز دست زدن به ابتکارات و نوآوریها، ناگزیر از آگاهی هر چه بیشتر و سریع تر نسبت به ماهیت محیط کنونی و آیندهی پیش روی خود میباشند .در میان تکنیکهای مختلفی که برای این منظور وجود دارد میتوان به تکنیک پویش محیطی اشاره نمود.
پویش محیطی بستر بروز و تجلی توانمندی های سازمان میباشد و فرصتها، منابع، تعاملات و سایر شرایط و زمینههای بقاء و نوآوری را برای سازمان فراهم میسازد

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

سال 2019 از منظر اندیشکده های غربی

سال 2019 از منظر اندیشکده های غربی

افق آینده پژوهی راهبردی: به طور معمول پیش از پایان هر سال میلادی، بسیاری از متفکران و اندیشمندان فعال در اندیشکده های بین المللی، برآوردهایی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی ارائه میدهند. بعنوان مثال در چند سال گذشته مجله اکونومیست بطور مرتب پیش بینی های اندیشمندان مختلف را درباره جهان ارائه میدهد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

آینده‌ی پیش روی صنعت بانکداری | نقش هوش مصنوعی و طراحی تجربه در تحولات بانک‌تک

آینده‌ی پیش روی صنعت بانکداری

افق آینده‌پژوهی راهبردی شخصی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، برت کینگ (Brett King)، هم‌بنیانگذار و مدیر اجرائی موون (Moven) است. او در این مقاله به ما می‌گوید که چگونه هوش مصنوعی (AI)، تکنولوژی‌های نهفته (embedded tech) و طراحی تجربه (experience design) می‌توانند در شخصی‌سازی بانک‌تک نقش داشته باشند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

Back to top