سال 2019 از منظر اندیشکده های غربی

سال 2019 از منظر اندیشکده های غربی

افق آینده پژوهی راهبردی: به طور معمول پیش از پایان هر سال میلادی، بسیاری از متفکران و اندیشمندان فعال در اندیشکده های بین المللی، برآوردهایی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی و فرهنگی ارائه میدهند. بعنوان مثال در چند سال گذشته مجله اکونومیست بطور مرتب پیش بینی های اندیشمندان مختلف را درباره جهان ارائه میدهد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

آینده پژوهی با استفاده از تکنیک پویش محیطی

 تکنیک پویش محیطی

سازمانها برای انجام امور روزمره و نیز دست زدن به ابتکارات و نوآوریها، ناگزیر از آگاهی هر چه بیشتر و سریع تر نسبت به ماهیت محیط کنونی و آیندهی پیش روی خود میباشند .در میان تکنیکهای مختلفی که برای این منظور وجود دارد میتوان به تکنیک پویش محیطی اشاره نمود.
پویش محیطی بستر بروز و تجلی توانمندی های سازمان میباشد و فرصتها، منابع، تعاملات و سایر شرایط و زمینههای بقاء و نوآوری را برای سازمان فراهم میسازد

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

روندهای راهبردی امنیتی جهانِ آینده

 روندهای راهبردی امنیتی جهانِ آینده

افق آینده پژوهی راهبردی: در سطح کلان درک محیط و روندهای راهبردی جهانی اهمیت ویژه‌ای دارد. روندها و پیشرانهای حاکم بر محیط آینده موجب شکل‌گیری تغییرات گسترده‌ای در سطح جهانی شده است. این نیروهای قدرتمند همچنان با شدت و به سرعت در حال تغییر محیط جهانی هستند. در نتیجه جهان رفته رفته پیچیده‌تر، چالشی‌تر و متغییرتر می‌گردد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

آینده‌ی پیش روی صنعت بانکداری | نقش هوش مصنوعی و طراحی تجربه در تحولات بانک‌تک

آینده‌ی پیش روی صنعت بانکداری

افق آینده‌پژوهی راهبردی شخصی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، برت کینگ (Brett King)، هم‌بنیانگذار و مدیر اجرائی موون (Moven) است. او در این مقاله به ما می‌گوید که چگونه هوش مصنوعی (AI)، تکنولوژی‌های نهفته (embedded tech) و طراحی تجربه (experience design) می‌توانند در شخصی‌سازی بانک‌تک نقش داشته باشند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

زیر مجموعه ها

Back to top